Kadın Blogu

Mor Elbise Ayakkabı Kombinleri 15+Stil

30.11.2020
4.451
Mor Elbise Ayakkabı Kombinleri 15+Stil

Mor Elbise Ayakkabı Kombinleri hakkında derin detaylar…

Mor renk; asaletin, hırsın ve lüksün sembolüdür. Mavi renkden dolayı mor içerisinde dinginliği barındırır. Mavi rengin yanında yer alan kırmızıya öfke enerjisi eşlik eder. Sonuç itibariyle mavi renk ile kırmızı karışınca mor renk elde ediliyor. Mor rengin etkisinden bahsedecek olursak kendisini tercih edenlere kırmızıdan dolayı cesareti maviden dolayı da denge sağlıyor. Mor renk birçok insana yaratıcılığı verir. Bu rengin birçok tonu vardır. Açık mor rengi beyaz parlaklık etkisi nedeniyle kadınsı enerjileri içerir. Daha parlak olan mor ise asaleti temsil eder.

Mor Elbisenin Altına Ayakkabı

Mor renklerin anlamlarına verdiği enerjilere bakılarak uygun olan ton seçildikten sonra akıllarda bir soru beliriyor ” mor elbisenin altına hangi renk ayakkabıların giyileceği ?”.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mor Abiye Kombinleri

Mor rengin tonları, siyah ve beyaz gibi klasik renkler gibi alışılmış seçenekler arasında pek yerini almaz. Fakat Mor renk, renkleri mutlaka zerafet olacak şekilde eşleştirme eğilimindedir. Mor rengin tonları arasında; Lavanta, İris, Eflatun vb. birçok mükemmel renkler yer alıyor. Mor rengin birçok kombinasyonu mükemmel şekilde oluşturulabilir. Mor renkli elbiseler insanların görünümünü güçlendirir.

Mor Elbise Ayakkabı Kombinleri – Öne Çıkanlar 

Giyimde birbirine yakışan renkler oldukça önemlidir. Öncelikle moda da renklerin yönetiminin oldukça önemli bir aktör olduğunu bilmemiz gerekir. Görkemli bir görünüm yakalama imkanı veren mor renkli bir elbiseyle hangi rengi kombin edeceğinizi muhakkak göz önünde bulundurmalısınız.

Siyah Renk Ayakkabılar ile Mor Renkli Elbiseler (Siyah Mor Uyumu)

Siyah renk, hemen hemen birçok renk kombinasyonunun güzelliğini arttıran ana renklerden kabul edilir. En mükemmel kombinasyondan bahsedebilmek için siyah renk ayakkabıyla mor renk elbisenin bir araya gelmesidir. Siyah ayakkabı tercih edecek olanlar hiç endişelenmesinler çünkü mor rengin altında siyah ayakkabılar çok az farkedilir halde görünecektir. Tabi kıyafetlerde en çok hangi renk ayakkabıların tercih edileceği de sevilen tarzlara bağlı.

Mor Elbise Altına Siyah Ayakkabı

Siyah ve mor rengin asil kombinasyonu her zaman modacılar tarafından gurur verici olarak isimlendirilmiştir. Siyah renk topukluları mor renkli elbiseler için kombinasyon listesinde ilk sıraya alabiliriz.

Gümüş Renkli Ayakkabılar ve Mor Renkli Elbiseler ( Gümüş Mor Uyumu)

Gümüş rengiyle tasarlanan ayakkabılar her zaman her sade elbisede ön plana çıkar. Tabi ki bu kural mor renkli elbiseler içinde geçerli. Funda, Orkide, İris renkli daha açık tonlardan oluşan mor elbisenin altına gümüş renk tasarımlardan oluşan ayakkabılar rahatlıkla tercih edilebilir.

Mor Elbisenin Altına Gümüş Ayakkabılar

Klasik olarak anılan siyah ve beyaz renklerin ardından metalik renklerden tasarlanan ayakkabılar şıklığı mor renkle şıklığı sağladığı için daha çok tercih edilen güvenli renkler arasında yer alır.

Elbette ki beyaz renk, çok yönlü bir renktir. Ama metalik renkler, gümüş tonlarından oluşan ayakkabılar mor renkli elbiselelerin altında daha göz alıcı gözüküyor. Mor rengi muhtemelen gümüş rengiyle en iyi bütünleşen nadir bir renktir.

Mavi veya Kırmızı Ayakkabılar İle Mor  Elbiseler

Kırmızı renk her zaman agresif renk olarak anılır. Mavi renk ise kırmızı renge göre daha asil ren k olarak anılıyor. Ama işte en başta da belirttiğimiz gibi mor renk her iki özelliği de içerisinde barındırmaktadır. Şayet mor elbisenin daha has ortaya çıkması isteniliyorsa mavi renk ayakkabılar tercih edilmeli. Mor renkli elbise giymek isteyenler daha çok cesur görünmek istiyorsa da kırmızı renkli ayakkabıları tercih etmelidir.

Mor elbise altına mavi ayakkabı modeli

 

Beyaz Renk Ayakkabılar ile Mor Renkli Elbiseler ( Mor Beyaz Uyumu ) 

Birbirine uyumlu renkler arasında mor ve beyazın bulunduğunu söyleyebiliriz. Beyaz renk en başta belirtildiği gibi her tonların her renklerin temel rengini oluşturur. Beyaz renk en güvenli renkler arasında yerini bir adım önde alır. Mor elbisenin altına beyaz ayakkabılar giyildiğinde mükemmel bir kombinasyon elde edilir.

Mor elbise altına beyaz ayakkabı

Ama mor elbiseye en çok yakışacak olan beyaz tonunu iyi ayarlamak gerekir. Çünkü beyaz renk doğal ışığın ana temasıdır. Beyaz ayakkabılar kısa veya mini mor elbiselerin altında daha hoş durmaktadır.

Kahverengi Ayakkabılar ile Mor Renkli Elbiseler (Mor Kahverengi Uyumu) 

Beyaz, Siyah ve Kahverengi genelde doğal renkler olarak anılır. Fakat ayakkabılar daha çok düz kahverenginden değil de kahverenginin birçok tonlarından oluşmasına dikkat edilmelidir. Koyu mor elbisenin altında koyu kahverengi tonları itici duruyorsa tarçın sarısı, karamel gibi açık kahve tonları tercih edilmelidir.

Mor Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı

 

Mor Renkli Ayakkabı ile Mor Elbise

Böğürtlen, Erik, Kuru Üzüm, Dut, Şarap gibi mor rengin tonlarından tasarlanan elbiselerin altında açık mor tonları göz alınıyor. Bu açık mor tonlar arasında yer alan; Leylak rengi,Cezayir Menekşesi, Ametist gibi renk tonlarından oluşuyor. Böylelikle harika mor kombinasyonları ortaya çıktığını görebiliyoruz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mor İle Uyumlu Renkler Kıyafet-Mor Renk Kombinleri

Genel açıdan bakıldığında kontrast renkler en çok mor renk ve mor rengin diğer tonlarında ortaya çıkar. Ancak mor renkli elbisenin altına birbirine yakışacak olan renklerin kombinasyonlarında korkulmamalıdır.

Foto Galeri: Mor Elbise Ayakkabı Kombinleri

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler