Kadın Blogu

Mavi İle Uyumlu Renkler

31.01.2021
7.600
Mavi İle Uyumlu Renkler

Mavi ile uyumlu renkler; mavi kombinler hemen hemen herkes tarafından sevilir. Mavi renk kendi içine birçok renk tonuna sahiptir. Açık maviden saks mavisine kadar bir çok renk tonu bulunmaktadır. Tabi hal böyle olunca da hepsinin uyumlu olduğu renkler farklıdır. Biz sizlere bugün mavinin tüm tonları ile uyum yakalayan renklerden bahsetmek istiyorum.

Mavi İle Uyumlu Renkler

Mavi doğru renklerle kullanıldığı zaman bulunduğunuz ortamda göz alıcı olacağınıza garanti veririz. Mavi ile en çok kullanılan renk olarak karşımıza kahverengi ve siyah gelmektedir.

Maviye hangi renk gider

Mavi ile uyumlu renkler giyim alanından dekorasyon alanına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Kombin olarak da uçsuz bucaksız uyum seçeneği olan mavi, bayan ve erkek kombinlerinde en çok kullanılan arasında yer almaktadır.

Geçmişte erkek kombinlerinde ağırlıklı olarak kullanılan mavi günümüzde artık kadın kombinlerinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Kendi arasında birçok farklı renk tonu olan mavi renk bu nedenle hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalanmaktadır.

Çünkü esmere yakışan renk tonundan sarışına veya beyaz tenliye yakışan renk tonları var mevcuttur. Siz de  mavi’den vazgeçemeyenlerden iseniz ten renginiz ile uyumlu olanını seçerek dikkat çekici ve etkili kombinler yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  İspanyol Paça Kombinleri

Yaz ve kış kombinlerinde kullanılan mavi renk ile daha şık ve cool olmak için işte maviyle uyumlu diğer renkler…

Mavi ile uyumlu renkler

 • Siyah
 • Krem
 • Beyaz
 • Yeşil
 • Kiremit rengi
 • Bej
 • Ekru
 • Somon rengi
 • Füme
 • Gri
 • Bordo
 • Kırmızı ve renk tonları olarak karşımıza çıkmaktadır. Mavi kıyafet kombinlerinde bu renkleri doğru oranda ve doğru parçalarda kullanmanız gerekmektedir.

Mavi ile uyumlu renkler

Bu renkleri kullanırken doğru oranda doğru renk kombini yapmalısınız. Bahsettiğimiz renkler mavi’nin hemen hemen her tonu ile uyum yakalanmaktadır.

Ancak siz seçiminizi ayna karşısında yaparsanız gözlemleyerek daha doğru kararlar vermiş olursunuz. Örneğin bordo; bordo renk koyu ve ağır bir renktir.

Bordoyu saks mavisi ile kombinlerken bordonun en yumuşak tonunu seçmelisiniz. Ancak buz mavisi veya bebe mavisi ile kombin yapmak istediğiniz zaman bordonun tüm tonlarını kullanabilirsiniz.

Maviye hangi renk gider sorusunun cevabını da renk tonlamaları ile kombin yaparken mutlaka renk tonlarının birbirine uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz.

Eğer mavi’nin koyu tonu ile kullanacağınız rengin koyu tonunu kombin yapacaksanız, mavi yoğun bir şekilde kullanmalı diğer rengi ise minimum düzeyde tutmalısınız.

Mavi Kahve Uyumu

Mavi kahve uyumu ile özel gün kombininden spor kombinlere kadar her türlü kombini rahatlıkla yapabilirsiniz. Mavi ve kahve uyumuyla pantolondan gömlek, etek gömlek, etek bluz, etek badi, etek crop top üst ve elbise kombinleri yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kemik Rengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Mavi pantolon gömlek kombinide üst kombin parçasını seçerken ten renginiz ile uyumu gözetmelisiniz.

mavi renk uyumu

Mavi Siyah Uyumu

Mavi ile siyah dekorasyondan modaya kadar her alanda kullanılan renkler arasında yer almaktadır. Mavi siyah uyumu ile yapılan kombinler her daim beğeni kazanmıştır.

Mavinin her tonu ile uyum yakalayan siyahı, mavi kombinlerde ayakkabıdan şala kadar her alanda kullanabilirsiniz. Mavi siyah uyumuyla yapılan abiye kombinleri de dikkatleri çeken abiye kombinleri arasında yer almaktadır.

Mavi Sarı Uyumu

Mavi ile hangi renk uyumludur sorusunun karşılığında sarı rengin sıklıkla cevaplar da yer aldığını görmekteyiz. Bayan kombinlerinde ve erkek kombinlerinde rahatlıkla kullanılabilen mavi sarı uyumu her ortama ve her yaşa hitap eden kombinlerde yer bulmaktadır.

Maviye yakışan renkler

Mavi sarı uyumu ile  pantolon gömlek, elbise ayakkabı, etek bluz, elbise şal gibi  kombinleri  dört mevsim kullanabileceğiniz şekilde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Özellikle koyu mavi renk ile yapılan kombinler de limon sarı beyaz saman sarısı kullanarak daha etkili görünüm yakalayabilirsiniz.

Mavi Beyaz Uyumu

Mavi ve beyaz da tıpkı mavi ile siyah gibi korkusuzca kullanılan renktir. Mavinin keskinliğini beyaz ile kırarak her yaşta kullanabileceğiniz kombinlere imza atabilirsiniz.

Mavi elbiseye beyaz şal, mavi pantolona beyaz gömlek, mavi eteğe beyaz bluz gibi kombinler yaparak hayranlık uyandıran şıklığa imza atabilirsiniz.

Aşağıda maviye yakışan renklerde derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Foto Galeri: Mavi Kombinler Nasıl Yapılır?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler