Kadın Blogu

Kumral Saç Renkleri

23.05.2020
2.086
Kumral Saç Renkleri

Kumral saç renkleri açık renk saç tercih edenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ilkbahar yaz döneminde aralarına ten rengine uygun balyaj veya röfle yapıldı mı daha da gösterişli hale gelmektedir. Kumral salar hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalamaktadır.

Kumral saçların çok fazla tonu vardır. Bu da her ten rengine yakışacak bir rengi mutlaka bulunur demektir. Bugün sizlere açık kumral saç, küllü kumral saç, kumral saç kimlere yakışır diyeceğiz.

Kumral Saç Renkleri

Açık kumral saç renkleri yazın ışıltısını parlaklığını ve fresh görüntüsünü yansıttığı için yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Güneşin yansıması ile inanılmaz güzel  sarı tonunu alır. Açık kumral saçlar deniz, güneş ve sıcak havanın etkisiyle açılarak çok tatlı bir renge dönüşür. Bu da kullanıcısına doğal bir görünüm kazandırır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Ombre Saç Renkleri

Açık Kumral Saç

Açık Kumral Saç

Açık kumral tonunu merak edenlere minik bir detay verelim. Sarı saçı andıran, bazı saçlarda balköpüğü gibi duran, bazı saçlarda da koyu sarımsı bir hal alan ama nihayetinde en çok dikkat çeken saç renkleri arasında yer almaktadır.

Buğday tenlilerde canlı yüz, enerjik görünüm gibi etkiler kazandırmakta ve çok yakışmaktadır. Açık kumral saçın ardından küllü kumralı görmezden gelmek olmaz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saça Kına Nasıl Yakılır? Püf Noktaları

Küllü Kumral Saç

Küllü kumral saçlar, açık kahverengi ile koyu sarı arasında bir saç rengidir. Soğuk alt renk tonlarını barındıran küllü kumrala ışıltıyı ve parlaklığı gri ve sarı ilavesi vermektedir. Küllü kumralı ten renginize uygun olacak şekilde açık ve koyu tonlarda kullanabilirsiniz.

Küllü kumral saçlarda en önemli detay boya öncesi saç renginizdir. Siyah veya koyu kahverengi saçlara sahipseniz saçlarınızın açılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde küllü kumral saçlara kavuşabilirsiniz.

Açık küllü kumral saç

Açık saç renkleriniz varsa işiniz daha kolay. Açıcı kullanmadan küllü kumrala direk geçiş yapabilirsiniz.

Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Kumral saç renk tonları çok çeşitliliğe sahiptir demiştik. Bu bağlamda her ten rengi için mutlaka bir alternatifi bulunmaktadır. Çok açık kumral tonları beyaz tenlilerde daha hoş dururken esmer tenlilere yakışmamaktadır. Esmer tene sahip bayanlar koyu kumral tonu ile güzelliklerine güzellik katabilirler.

Foto Galeri: Kumral Saçlar

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler