Kadın Blogu

Kalem Etek Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

12.01.2021
1.149
Kalem Etek Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Kişiler giyimlerine dikkat ederlerken vücut proporsiyonlarını göz önüne alarak seçim yapmalıdırlar çünkü vücudunu tanımayan birinin ne kadar güzel parçalara sahip olursa olsun şık görünmesi mümkün olmayacaktır. Kalem etek, diz altında ya da dizde olarak bilinen dar bir etek modeli olup, 2020 senesinde kadınlar tarafından fazlası ile tercih edilmiştir. Kimi kadınlar bu eteğin darlığından dolayı yürüyüşlerinde bile sıkıntı yaşadıklarını söylemektedir. Kalem eteğin kombinlenmesi kolay görünmektedir ama oldukça zordur. Öncelikle vücudunuzda güzel duruyor mu, vücudunuzu güzel sarıyor mu, yakışıyor mu, boyunuzu kesiyor mu diye bakmanız gerekmektedir. Sonrasında ise etek altı ayakkabı seçiminizi yapmalısınız. Öncelikle kalem etek altına ayakkabı tercih etmek gerçekten çok zordur çünkü en ufak hatada görünümünüzü kötü hale getirecektir.

Örneğin; bilekten bağlamalı ayakkabılar kalem eteklerde tercih edilmemektedir. Bunun nedeni kadınların bacak boyunu kesmekte ve kötü görünmelerine sebep olmaktadır. Kalem etek stiletto ile çok yakıştırılmaktadır. Çünkü stiletto boyu kesmeyen ayakkabı modelleri arasındadır. Şık ve klasik bir görüntüye sahip olan stiletto en çok kalem eteğe yakışmakta ancak diğer etek modelleri ile de çok tarz bir görüntü oluşturmaktadır.

Kalem Etek Altına Ayakkabı

Günümüzde ‘kalem etek altına nasıl ayakkabı giyilir’ sorusu ile sıklıkla karşılaşmaktayız çünkü kadınlar yaz kış, her yerde ve her zaman için kalem etek tercih edebilmektedir. Şık, estetik ve modern bir görünüm yakalamak isteyen kadınların kalem etek tercih etmelerinden daha doğal bir şey yoktur. Ayakkabı seçimlerimizi de etekle bir bütün haline gelebilecek ayakkabılardan seçmeliyiz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kot Etek ve Kot Gömlek Kombinleri

Örneğin; bağcıklı sivri topuklu ayakkabılar boyunuzu kesmediği durumda çok şık görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kalem eteğin altına spor ayakkabı kullanılmaz algısı tamamen yanlıştır. Spor olan kıyafetler her zaman bol ve salaş değildir. Kalem etek de spor ayakkabı ile çok güzel bir şekilde kullanılabilir. Örneğin; bağcıklı ve yüksek topuklu spor ayakkabılar günümüzde çok modadır ve kalem etekle kullanımı ünlü modacılar tarafından desteklenmektedir. İş hayatınızda stiletto ve kalem etek uyumunu, rahatlık sizin için öncelikli ise babet ve kalem etek uyumunu tercih edebilirsiniz. Sonuç olarak kalem eteğin kullanım alanları oldukça fazladır ve gittikçe de genişlemektedir. Bu nedenle sürekli olarak modayı takip etmenizi, yeni şeylerden uzak kalmamanızı öneriyoruz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şal

Foto Galeri : Kalem Etek Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler