Kadın Blogu

İş Kadını Kıyafet Kombinleri

10.11.2019
1.452
İş Kadını Kıyafet Kombinleri

İş Kadını Kıyafet Kombinleri; kadınlar gerek ofis ortamında gerekse günlük yaşamda şık olmanın yanı sıra rahat da olmak isterler. Hatta bazı durumlarda rahatlık şıklığın önüne geçer diyebiliriz. Bugünkü konumuzda iş yeri kombinleri konusunu işleyerek rahat iş yeri kombin bilgileri vermek istiyoruz.

İş Kadını Kıyafet Kombinleri

Sabah işe gitmeden önce ne giyeceğinize karar veremiyor saatlerce düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun lütfen.

Yazlık iş kıyafetleri kriterleri ile kışlık iş kıyafetleri kriterleri birbirinden farklıdır. Yaz aylarında serin tutan, terletmeyen, asla koku yapmayan pamuklu ve rahat kumaşları kullanmanız gerekmektedir. Pantolon, bluz, etek, gömlek ve elbise alırken mutlaka kumaşını değerlendirmelisiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Günlük Kıyafet Kombinleri-Sade ve Şık 20 Model

Yaz ayları için kolay yıkanan, leke tutmayan, kolay kuruyan ev hafif bir ütü ile bile kullanılabilen sentetik kumaşları da düşünebilirsiniz. Yaz aylarında kullanılacak bir diğer iş kıyafeti kumaşı da keten ve poplin kumaştır. Bu kumaşlarda serinliğin yanında kolay kullanım imkanı sunmaktadır.

Kışlık iş kıyafetleri için ise biraz daha kalın dokumalı kumaşları tercih etmelisiniz. Gerçi şimdi ofis ortamları aşırı sıcak olduğu için dış kıyafetlerden olan mont ve kabanınız kalın oldu mu yeterli demektir.

İş yeri Kıyafet Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

İş kıyafetleri renkleri ofis ortamının sıkıcılığını tolare edecek renklerden oluşmalıdır. Ekru, beyaz, bordo, toz pembe, kırmızı, siyah, mavi, somon rengi, mor, nar çiçeği, uçuk sarı, mercan rengi, lacivert, taba, kiremit rengi, gri gibi renklerden oluşmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Pembe Elbisenin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Gömlek Etek Kombini Yapabilirsiniz

Şile veya keten kumaştan yapılmış gömlek modelleri ile sade ve düz renk pantolon veya etek kombini yapabilirsiniz. Bu kombinde babet kullanabileceğiniz gibi stiletto da kullanabilirsiniz.

Ayrıca kruvaze kesimli penye veya poplin bluz tercihinde bulunabilirsiniz. Bu üstleri de kalem etek modelleri ile kombin ederek rahat ve şık olabilirsiniz.

Etek Ve Elbise

Baskılı, geometrik desenli, çiçekli veya düz elbiseler iş için sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle ince kemerli elbise modelleri topuklu ayakkabı modelleri ile sıklıkla kullanılmaktadır. Fırfırlı etek modelleri ile düz renk bluz modelleri kombini yapabilirsiniz. Bu kombini de sade bir babet ile tamamlamanız mümkün.

Konu ile ilgili fikir detayları için resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Foto Galeri: İş Kıyafet Kombin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler