Kadın Blogu

Haki Yeşilin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

09.04.2021
3.829
Haki Yeşilin Üstüne Hangi Renk Şal Gider

Haki  yeşilinin rengi ”yeşile çalan toprak rengi” anlamına gelmektedir. Daha çok yeşil rengine benzemektedir.Haki yeşiline asker yeşili rengi de deniliyor.

Haki yeşilinin üstüne hangi renk şal gider; Haki yeşili tesettür kombinlerinde sık tercih edilen bir renk olduğundan, sorulacak sorulardan biri de peki haki yeşilin üstüne hangi renk şal gider olmaktadır.

Dört mevsim kullanılan hemen hemen kıyafet detaylarının bir çoğunda bulunan haki yeşili tesettür kombinlerinde duruşunu inceleyelim.

Haki Yeşili Tesettür Kombinleri

Haki yeşilinin üstüne en çok doğallığı ve ferahlığı yansıtan beyaza yakın tonlar olan krem, vizon ve bej uymaktadır. Bu renkler haki yeşil etek üzere beyaz bir ceket yine beyaza yakın tonlarki şallarla kombinlenebilir. Haki yeşil tesettürde bol paça pantolonlar da üzerine beyaz bluzlarla kombinlendiğinde her modele yakışacak siyah renk şalla rahatlıkla tamamlanabilir. Siyah renk şalları yeşilin her tonuyla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca siyah şalı tercih ettiğinizde mutlaka siyah bir babet veya kombine uygun siyah bir topukluyla stil oluşturulabilir.

Haki yeşil üstüne hangi renk şal gider

Haki Yeşil İle Uyumlu Renkler

Kıyafetlerde kullanılan renkler kimi zaman kişinin iç dünyasını yansıtır. Bu yüzden kombinlerde kullanılan renkler tene ve fiziğe uyumlu olarak kombinlenmelidir.  Haki yeşili ile uyumlu renkler ise;

 • Krem
 • Bej
 • Pudra
 • Bordo
 • Gold
 • Gri
 • Kahverengi
 • Kiremit Rengi
 • Hardal Sarısı
 • Vizon Rengi
 • Açık kahverengi
 • Siyah

  Haki Yeşiline Uyumlu Renklerdeki Şallar

Haki yeşili tesettür kombinlenmiş, tek renk tondaki elbiselerin üstüne karışık olmayan desensiz, soft renk şallar tercih etmek gerekir.

Haki Renk Kıyafet Üstüne Şallar

Haki renge uyumlu tonlar

Haki Yeşili Tesettür Kombinleri

Haki yeşili tesettür kombinlerininde krem rengi pantolonla, açık kahverengi rengi şal haki yeşili ile uyumlu renklerin başında geliyor.

Haki renk tesettür kombini

Tesettür kombinlerinde haki yeşilini en çok trençkotlarda görüyoruz. Buda haki yeşilin bizi sonbahar aylarında daha çok kullanımının arttığını gösteriyor. Haki yeşili bir bütün halinde aynı tonlarda da kombinleneceği gibi, renkli bir kombinin üstüne haki yeşili trençkotlada kombinlenebilir. Bu renk kombinde aksi durup sırıtmaz, aksine uyumlu ve tamamlayıcıdır.

Haki trençkot modelleri

Haki yeşili tesettür kombinlerinde bir de tamamen tek renk görelim mi?

Haki yeşili takım kombini

Haki Rengi Kombinleri

Haki yeşili tesettür kombinlerinde; abiye şıklığında, spor giyimde, günlük takımlarda kullanabileceğiniz alanları sizlere sunuyoruz.

Haki yeşili kombinleri

Haki rengini ikili takımlarda, üstüne gold sarısı bir şalla rahatlıkla kombinleyip günlük şıklığa kavuşabilirsiniz.

Haki yeşili tesettür kombinleri

Haki yeşilinin üstüne karışık desen şallarla da gayet şık olabilirsiniz.

Haki yeşil kombinlerinde desenli şal molleri

Peki ya haki renkte ton sür ton kombinlerini denedinizmi hiç? Denemediyseniz bu yazımızdan sonra denemenizi tavsiye ediyoruz. Hiçbir renk bu kadar yakın tonlarda kombinlenerek tamamlanmamıştı.

Haki rengin ton sür ton kombini

Haki yeşili tesettür kombinlerinde en önemli nokta yeşil tonunun natürelliğinin bozulmamasıdır. Yeşil rengi kıyafetlerinizde ve kombinlerinizde daha iyi kullanabilmek için sizler için hazırladığımız haki rengi kombinleri ve kıyafet modelleri galerimize göz atabilirsiniz.

RESİM GALERİSİ :

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Yeşil Uyumu
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler