Kadın Blogu

Hafif Dalgalı Saç Modelleri

Hafif Dalgalı Saç Modelleri

 

Dalgalı saç modelleri, kadınların hem günlük hayatta hem de gece hayatında en çok kullandıkları saç modellerinin başında gelir. Doğal dalgalı saç modelleri olduğu gibi, maşa ya da çeşitli şekillendirme yöntemleri kullanılarak yapılan hafif dalgalı saç modelleri de oldukça dikkat çekici olabilir.

Doğal görüntüsünün yanında, saçlarda uğraşılmış ama sade bir görünüm yaratması ile de kadınlar tarafından tercih edilir. Hafif dalgalı bir saç modeli, bir kuaför tarafından yapılabileceği gibi, özellikle gündelik kullanım söz konusu olduğunda dalgalı saçları, evde kendi yöntemlerinizle de yapabilirsiniz. Özellikle de, “pırasa” olarak tanımlanan çok düz saçlarınız yoksa, evde dalgalı saçları doğal yöntemlerle elde etmek de oldukça kolaydır ve maşanız olması gerekmez.

Bu yazıda, hafif dalgalı saç modelleri konusunda sizler için bir galeri hazırladık. Aralarında, evde yapabileceğiniz ya da daha profesyonel bir alet kullanımını gerektiren modeller var. Galerimize bakarak, günlük kullanım ya da gideceğiniz bir partide kullanacağınız dalgalı saç modelleri için fikir alabilirsiniz. Galerimizdeki modellere geçmeden önce, evde kendi yöntemlerinizle saçlarınıza nasıl dalgalı bir görünüm verebileceğinize de bir bakalım…

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küllü Kumral Saç Renkleri

Evde Saçlar Nasıl Dalgalı Yapılır?

Su dalgası ya da iri su dalgası olarak bilinen saç modellerini elde etmek için bir maşaya ihtiyacınız olabilir ya da saçı kuaförünüze yaptırmak isteyebilirsiniz. Ama, ihtiyacınız olan şey hafif bir dalga ise, bunu çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlere önerebileceğimiz birkaç farklı yöntem var. Aralarından en basit ve en pratik olanı ile gelin başlayalım…

1.Yöntem: Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu ile hafifçe nemini alın ve güzelce tarayın. Ardından, durulama gerektirmeyen ve saçları dalgalı yapan bir bakım yağı ya da saç ürününü saçlarınıza uygulayıp, kurutma makinesi kullanmadan kendi halinde kurumaya bırakın. Bu aşamada, doğal güneş ışığında kurumaya bırakırsanız, saçlarınızın da daha dalgalı olduğunu göreceksiniz.

2. Yöntem: Yukarıdaki yöntem, özellikle saçları çok düz olmayan tüm kadınların işine yarayacaktır. Bir diğer yöntem ise, saçları örerek elde edebileceğiniz hafif dalgalı saç modelleridir.  Bunun için yapmanız gereken; saçlarınızda iri dalgalar yaratmak istiyorsanız daha kalın tutamlara ve daha ince dalgalar için ise daha ince tutamlara ayırmaktır. Saçlarınızı tutamlara ayırdıktan sonra, her bir tutamı ayrı ayrı üçlü örgü halinde örüp uç kısmını bir toka ile bağlayın ve ardından tüm tutamları tepede birleştirip bir mandal toka ile toplayın. Vaktiniz varsa, bütün gece saçlarınızı bu şekilde bekletin. Vaktiniz yoksa, en az 1-2 saat bu şekilde bekletmenizi öneririz. Düz saçlarınız varsa, buklelerin çabuk düşmesini engellemek için, saçlarınızı açtıktan sonra sabitleyici bir spreyi hafifçe uygulamanız da yarar sağlayacaktır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Evde Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

3. Yöntem: Saçlarınızı yıkayıp taradıktan sonra, henüz kurutmadan önce şekillendirici bir yağ uygulayın ve ardından saçlarınızı sararak ense ya da tepede bir topuz yapın. Bu şekilde, ıslak bir şekilde en az 30 dakika bekletip saçlarınızı açın. Saçlarınızı açtığınızda, saçlarınızda doğal buklelerin olduğunu göreceksiniz.

Evde yapabileceğiniz saçlara doğal bir şekilde dalgalar katmanın yöntemlerine birlikte göz attık. Şimdi dilerseniz, hafif dalgalı saç modelleri konusunda ilham alabileceğiniz saç modellerine de bir göz atalım. Özellikle, ünlü güzellerin kırmızı halıda tercih ettikleri modellerin çok hoşunuza gideceğinden eminiz. Hadi başlayalım!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler