Kadın Blogu

Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

01.08.2022
62
Güneş Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan güneş gözlükleri, takan kişinin güneşin zararlı ışınlarından korunmasına yardımcı olur. Bunun sıra yaz kombinlerinin tamamlayıcı parçası olarak da kullanılabilir. Güneş gözlüğü modelleri, çeşitlilik açısından fazlasıyla kapsamlı bir ürün yelpazesi sunarlar. Farklı ürünleri inceleyerek ihtiyacınıza ve tarzınıza uygun olanları belirleyebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Modelleri

Farklı ihtiyaçlara ve tarzlara yönelik özel olarak tasarlanmış güneş gözlüğü modelleri bulunur. Polarize güneş gözlüğü modelleri, güneşe karşı üstün bir koruma sağlar. Böylece gözlük takılıyken güneşe rahat bir şekilde bakabilirsiniz. Eğer ışığa karşı hassasiyetiniz bulunuyorsa mutlaka düzenli olarak güneş gözlüğü kullanmanız gerekir.

Dereceli güneş gözlükleri ise görme bozukluğu yaşayan kişiler için tasarlanmıştır. Gözünüzde bulunan rahatsızlığa bağlı olarak kişiye özel bir tasarım yapılır. Doktorunuza danışarak nasıl bir güneş gözlüğü almanız gerektiği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Siyah Dantel Elbise Kombinleri

Güneş gözlükleri, sahip oldukları özelliklerin yanı sıra ebatlarına ve şekillerine göre de farklı modellere sahiptirler. Eğer yüz tipinize en çok uyan gözlüğü arıyorsanız Getto Deri’nin modellerine göz atabilirsiniz. Örneğin, küçük ve yuvarlak bir yüze sahipseniz daha keskin hatlara sahip güneş gözlüklerine yönelebilirsiniz.

Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılır?

Güneş gözlükleri arasında seçim yaparken birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Böylece sizin için en iyisi olacak modeli seçebilirsiniz. Aşağıdaki noktalara özen göstermeniz, iyi bir gözlük modeli bulmanıza yardımcı olacaktır.

  • Öncelikle gözlüğün UV ışınlarından koruyabilmesi gerektiğini unutmamalısınız. UV, güneşin zararlı ışınlarını ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Güneş gözlüğünüzün camı yeterli korumayı sağlamıyorsa zaman içerisinde göz sağlığınız bozulabilir.
  • Gözlüğün boyutları da dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır. Mutlaka gözünüzü tamamen kapatan gözlük modellerine yönelmelisiniz. Sırf görünüşü güzel diye gözü tam kapatmayan ve bu yüzden de yeterli korumayı sağlamayan gözlükleri tercih etmemelisiniz.
  • Yüzünüzün boyutlarına uygun bir gözlük seçimi yapmalısınız. Güneş gözlüğünü taktığınızda suratınızla orantılı durması gözlüğün size uygun olduğunu gösterir. Önceden kullandığınız ve memnun olduğunuz gözlüklerin ölçülerine bakarak yeni gözlüğünüzün boyutlarına karar verebilirsiniz.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Kemer Ayakkabı Kombini Erkek

Bunların yanı sıra, tarzınıza uygun ve kolay kombinlenebilecek renkteki güneş gözlüğü modelleri arasından tercih yapmanız da daha faydalı olur. Dolabınızda her daim klasik siyah bir güneş gözlüğünü, kurtarıcı parça olarak bulundurabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Güneş Gözlükleri Getto Deride!

Getto Deri, kaliteli güneş gözlüklerini uygun fiyatlarla sizlere sunuyor. Bu sayede fiyat konusunda endişe etmeden tarzınıza uygun ve kaliteli bir güneş gözlüğü edinebilirsiniz. Yüzlerce ürün bir arada yer aldığı için kendi zevkinize uygun bir model bulabileceğinize de emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler