Kadın Blogu

Göz Kamaştıran Buklelerin En Yakın Dostu: Saç Maşası

10.11.2021
126
Göz Kamaştıran Buklelerin En Yakın Dostu: Saç Maşası

Zahmetsizce belirgin ve etkileyici bukleler yaratmak; ister düz saçlı ister kıvırcık saçlı pek çok kadının hayali…. Bu hayali gerçekleştiren en pratik alet ise elektrikli saç bakım ürünleri arasında zirvede yer alan saç maşası! Eskiden sadece bir fırça ve saç kurutma makinesi yardımıyla elde edilen bukleler, günümüzde son teknoloji saç ürünleri sayesinde çok daha kalıcı, hızlı ve düzgün oluyor. Tüm bu kalıcılığın ve düzgün görüntünün yanı sıra kullanım kolaylığı sunması ve saça zarar vermemesi de bir saç maşasında aranan özelliklerin başında geliyor. Kuaförden yeni çıkmış gibi görünmenin yolu, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir maşa kullanmaktan geçiyor.

Kalıcı ve Belirgin Bukleler İçin Size En Uygun Olan Saç Maşasını Seçin

Saçlarınız ister düz olsun ister dalgalı, kalıcı ve belirgin bukleler elde etmek istediğinizde kullanmanız gereken en önemli alet kuşkusuz saç maşasıdır. Saç maşalarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Ancak temel kullanımı, tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı, elektrik gücüyle kendiliğinden ısınan bir boruya sararak beklemek şeklinde özetlenebilir. Saçınız, dolandığı bu sıcak boru yardımıyla şekil alır ve ısının da etkisiyle bu şekli kalıcı olarak muhafaza edebilir. Elde etmek istediğiniz buklelerin boyutuna göre kullanmanız gereken maşanın boyutu da değişkenlik göstermektedir. Kullandığınız saç maşası ne kadar genişse elde edeceğiniz buklelerin boyutları da bir o kadar büyük olacaktır. Değişik ebatlarda bukleler elde etmek isterseniz, farklı kalınlıkta maşa uçları bulunan saç maşa modelleri tercih edebilirsiniz. Bu setlerin içinde bulunan birbirinden farklı boylardaki değişebilen başlıklar sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kalınlıkta bukleler elde edebilirsiniz. Saçlarınızın uzunluğu da seçeceğiniz saç maşasını etkileyen bir başka etkendir. Eğer saçlarınız kısa ya da omuz hizasında ise daha sıkı bukleler elde etmeye yarayan ince uçlu saç maşalarını tercih etmelisiniz. Bukleler ne kadar geniş ve büyük olursa saçınız o kadar kısalacak ve yukarıda duracaktır. Bu sebeple büyük ve geniş saç maşaları kısa saçlar için önerilmez.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Spor Türüne Göre Tayt Seçimi

Saç Maşası Neden ve Nasıl Kullanılır?

Saç maşası yardımıyla düzgün bukleler elde etmek için mutlaka düz saçlara sahip olmanız gerekmez. Doğal hali kıvırcık olan saçlarınızdaki bozuk görünen kısımları düzeltmek ve birbirine eşit bukleler elde etmek için de maşa kullanabilirsiniz. Saçınız kendiliğinden kıvırcık olduğu için maşa yardımıyla yaptığınız bukleler, düz saçlara oranla daha kalıcı olacaktır. Kıvırcık değil de düz saçlara sahipseniz değişik boylardaki saç maşaları sayesinde saçlarınızı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Ayrıca saç maşasını saçınıza uygulamadan önce saçlarınıza hacim verecek ve şeklini korumasını sağlayacak bir ürün kullanırsanız hem saçlarınız ısıdan dolayı zarar görmez hem de elde ettiğiniz bukleler çok daha canlı ve kalıcı olur.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Taba Rengi Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Olur?

Saçlarınıza her seferinde tutam tutam işlem yapmanız da önemli olan bir diğer noktadır. Saçlarınızdan ayıracağınız tutamlar ne kadar ince olursa uyguladığınız işlemin etkisi bir o kadar da fazla görülecektir. Ancak çok kalın olarak ayırdığınız tutamlar, ısının tüm saça eşit dağılmaması yüzünden istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Bu sebeple işlem uygulayacağınız tutamlarınızın ne çok ince ne de çok kalın olmamasına özen göstermeniz gerekir. Kullanım kolaylığından sonuna kadar yararlanmak isterseniz, tam otomatik saç maşalarından da tercih edebilirsiniz. Tam otomatik saç maşaları, saçlarınızı tek tek maşaya sarmanıza gerek olmadan her bir tutamı otomatik olarak bukle haline getirecektir.

Siz de harika ve kalıcı bukleler yaratmak için kaliteli saç şekillendirici modellerine göz atmak ve size en uygun olanı seçmek isterseniz Arnica ürünlerini inceleyebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler