Kadın Blogu

Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

03.05.2021
2.291
Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Vücut tipinizi bilmeniz giyim açısından en önemli konudur. Bayanların vücut tiplerini bilmemeler, yanlış kombinlere ve kötü görüntülere sebep olmakta.. Dikdörtgen vücut tipi nasıl giyinmeli? sorusuyla başlattığımız yazımızda vücut tipleriyle ilgili birkaç ipucu vermek istiyoruz.

Straplez elbise modeli

Dikdörtgen vücut şekilli vücutlar için elbise seçimi zor görünse de size önerdiğimizi dikdörtgen şekilli vücutlar için en iyi ipuçlarını takip ederek kadınsı ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Vücuda göre giyinmek

Vücuda Göre Giyinmek

Dikdörtgen vücut tipine sahip bayanlarda omuz detayı biraz daha geniş olduğundan orantıyı sağlamak için daha uzun görünmekte ve alt bacak görünümünü de ön plana çıkartmakta da fayda vardır.

Dikdörtgen vücut tipinde omuzlar

Dikdörtgen vücut tipinde şıklık için;

  • Tayt, bol paça ve düşük belli pantolonları tercih edebilir rahatça kullanabilirsiniz.
  • Uzun zincirli kolyeyelerle üst kısmınızı vurgulayabilirsiniz.
  • Dikdörtgen şekilli vücut tipleri kemerlerle omuz ve alt bacak bölgesine vurgu yapabilir.
  • Bilek detaylı ayakkabılardan, düz taban-diz üstü çizmeleri tercih etmeyin bunlar boyunuzu kesecek sizi kısa gösterecektir.
  • Çizme düşünüyorsanız ince topuklu ve koyu renkte olanları tercih edin.
  • Spor ayakkabılarda yüksek tabanlı spor ayakkabılar tercih edin.
  • Vücuda göre giyinmekte Dümdüz bir vücut yapınız varsa, korseli üstler kullanarak belinizin kıvrımlarını ortaya çıkarabilirsiniz.
  • V yaka tişörtler giyerek boyunuzu uzun gösterebilirsiniz.
  • Kalem etekler yada uzun dikine çizgili etekler tercih edebilirsiniz. Uzun etekleri düşük bel şeklinde seçiniz.
Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Saks Mavisi Elbiseye Ne Renk Şal Olur

Farklı bakış açıları için Sporda Ne Giyilir? 10+Kıyafet Önerisi

Dikdörtgen şekline sahip vücutlu bayanlar

Dikdörtgen Vücut Tipi

İdeal vücut ölçüsünün 90-60-90 olduğunu biliyoruz. Peki o zaman dikdörtgen vücut tipinin ideal ölçülerinin şöyle olduğunu söyleyebiliriz. Göğüs: 88 – Bel: 70 – Kalça: 88 şeklinde..

Dikdörtgen vücut tipi; normal ya da küçük göğüsler, omuzlara simetrik kalçalar, sütun gibi kol ve bacaklar ve oyuntusuz bir bel görünümüne sahip vücuda dikdörtgen vücut tipi deniyor.

Dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen şekli vücutlu bayanların üst bedeni ve alt bedeni eşit şekildedir. Dikdörtgen şeklinde göğüs kafesi büyüktür, bedeninizin alt kısmı düzdür ve bacaklarınız incedir. Bu yüzden bacakları öne çıkaracak kıyafetler tercih etmeniz gerekmektedir.

Vücudunuza göre giyinin

Dikdörtgen vücutlu kadınlarda omuz ilk göze çarpan kısımdır. bu yüzden omuzları vurgulayan kıyafetler giyildiğinde beliniz bir o kadar ince ve zarif görünecektir. Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli? omuzları nasıl vurgulamalı? Bunu straplez elbiselerle, katlı bluzlar, fırfırlı üstler, vatkalı ceketler, askılı veya yüzücü atletleri ile çok rahat şekilde yapabilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gri Elbise Kombinleri

Dikdörtgen vücut tipi

Vücut Ölçülerine Göre Vücut Tipi

Armut vücut tipi nasıl giyinmeli?

Bu vücut tipindeki bayanların kalça ölçüsünün en geniştir. Bu yüzden armut şekline benzetilir. Kum saati vücutlarına oranlar daha dar üste sahip olan armut tipi vücutlarda tek fark daha geniş kalçalardır. Bu yüzden; vücudunuzun üst kısmını öne çıkarmalısınız. Bunu desenli bluzlarla, omuz detaylı elbiselerle, fırfırlı katlı üstlerle, çan kalıp eteklerle, bol paça pantolonlarla sağlayabilirsiniz.

Bunların dışında aksesuarlardan da faydalanın, üst kısmınızı öne çıkarmak için kolye ve küpeler önemli rol oynar.

Armut vücut tipi nasıl giyinir

Kum saati vücut tipi nasıl giyinmeli?

Kum saati vücut yapısında daha küçük kemik yapısı, ince belirgin bel, düzgün bacaklar ve kavisli kalçalar vardır. Bacak boyunuz kısa, omuzlarınız genişse dalgalı üstler kullanın. Beli büzgülü kargo pantolonlar da olabilir.

Kum saati vücut tipi nasıl giyinir?

Elmas vücut tipi nasıl giyinmeli?

Elmas şekline sahip kadınların omuzları ince, kalçaları geniş baldırları sert görünümlüdür. Elmas tipli kadınların vücudu daha kavislidir ve üst bedenleri daha incedir. Bu tipteki bayanlar en önemli kısım olan bacaklardan kurtarıyor.  İnce bacaklara sahipseniz bunu ön plana çıkarın ve tunik gömleklerin altına dar taytlar giyin. Ayrıca kalçalara doğru bollaşan ceketler de size çok yakışacak

Elmas vücut tipi nasıl giyinir?

Oval Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Oval vücutlular da göğüsler büyük ve geniş göğüs kafesi, yuvarlak bir alt bölge, dar kalça ve genellikle ince ve düzgün bacaklar vardır. Oval vücutlarda kalçalar dikkat çekmektedir. Vücut ölçülerine göre vücut tipleri söz konusunda olduğunda kıyafetlerde şekil değiştirmelidir. Bu tipteki kişiler İspanyol paça pantolonlar ve yüksek bel pantolonlar kullanarak boylarını uzatabilir. ve kalçalarına orantı sağlayabilirler. Ayrıca altına bir topuklu ile harika görünüm elde edebilirler.

Vücuda göre, vücut tipleri

Vücut Tipleri

RESİM GALERİSİ: Dikdörtgen Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler