Kadın Blogu

Bej Rengine Uyan Renkler

03.02.2021
8.871
Bej Rengine Uyan Renkler

Bej rengine uyan renkler sınırsızdır desek mübalağa yapmış olmayız sanırım. Zira kombinlere aydınlık katma denilince akla gelen bej rengi, birçok kombinde kombin kurtarıcısı olarak bilinir. Bej rengi uyumları kullanılarak sade kombinler yapılabileceği gibi abartılı kombinler de yapılabilir. Bu detay için bej renginin yanına seçeceğiniz kombin renginin etkisi büyüktür tabi ki. Gelin imdi bej rengi ile uyumlu renklere birlikte bakalım.

Bej Rengine Uyan Renkler

Her kadının dolabında kendisin eyer bulan bej rengi daha da göz alıcı kombinler yapmak için bej rengine yakışan renkleri bilmek gerekir.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Yazlık Kıyafet Kombinleri

bej rengine uyan renkler

 • Kahverengi
 • Siyah
 • Lacivert
 • Mor
 • Kırmızı sarı
 • Yeşil
 • Mavi
 • Bordo
 • Taba rengi
 • Gri
 • Kiremit rengi
 • Saks mavisi
 •  haki yeşili ve tonları bej rengi kombinlerinizi daha bir gösterişli, daha bir zengin duruşlu hale getirebilirsiniz.

Bej ile uyumlu renkler kullanılarak yapılan kombinler de  seçeceğiniz yardımcı kombin rengi gideceğiniz ortama, mevsime ve tarza göre şekillenmelidir. Sonbahar kış dönemlerinde daha çok koyu ve mat renklerle kombin yaparken ilkbahar yaz dönemlerinde daha enerjik ve daha cıvıl cıvıl renklerle kombin yapabilirsiniz.

Bej rengi ile ton sür ton kombin de son zamanlarda oldukça sık kullanılan kombinler arasında yer almaktadır. Bej bayan takımları, bej rengi bayan abiyeleri gibi tek renk kombinlerde dikkat çekmektedir. Bej rengi ile kombin yaparken üst kombin parçası olarak ten renginiz ile uyumlu parçaları ve renkleri seçmenizde yarar var.

Aşırı kilolu kişiler daha zayıf görünmek için koyu renkten oluşan kombin parçalarını üst kombin parçası olarak  veya alt kombin parçası olarak kullanabilirler. Burada gizlenmesi gereken kiloların olduğu bölgelerde koyu renk kamyon parçası kullanılmalıdır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Gül Kurusu Elbise Kombinleri

bej rengi ile uyumlu renkler

Bej İle Haki Uyumu

Bej rengi yumuşak bir renk olduğu için yumuşak geçişli renklerle daha da şık durmaktadır. Bej haki uyumuyla günlük kombinlerden özel gün ve gece kombinlerine kadar pek çok kombini yapabilirsiniz. Özellikle spor kombinler ve günlük kombinlerde bej ve yeşil sıklıkla kullanılmaktadır.

Bej Ve Siyah Uyumu

Bej ve siyah uyumu ile de her ortamda kullanacağınız kombinler yapabilirsiniz. Ancak bej siyah uyumun en çok kullanıldığı kombinler abiye kombinleri, günlük kombinler ve ofis kombinleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle iki renkli abiye modellerinde bej ve siyah sıklıkla kullanılmaktadır. Bej siyah uyumundan yararlanarak siz de cool kombinler yapabilirsiniz.

Bej lacivert uyumu

Bej Ve Lacivert Uyumu

Lacivert, tıpkı siyah ve beyaz gibi birçok renkle uyum sağlamaktadır. Özellikle açık renklerle hoş bir uyum yakalayan lacivert, bej il ede oldukça şık ve göz alıcı durmaktadır. Bej lacivert uyumundan yararlanarak elbise ayakkabı, etek bluz, pantolon gömlek, pantolon tişört kombini gibi kombinler yapabilirsiniz.

Bej Rengi Ve Kahverengi Uyumu

Bej renk kombinleri arasında kahverengi ile bej renginin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Birlikte mükemmel bir uyum sağlayan bej ve kahverengi uyumu ile her yaşta ve her tarzda kombinler yapabilir bu kombinleri her türlü ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kahverengi hemen hemen birçok renkli uyum sağlamaktadır. Ancak bej rengi gibi renklerle ton sür ton kombin havası vererek daha dikkat çekici ve etkili kombinler sunmaktadır. Bej ve kahverengi uyumu ile  kadın ve erkek kombinleri rahatlıkla yapılabilir. Bu da sevgililere eşlere birlikte kombin yapma fırsatı sunmaktadır. Bu bağlamda da en çok tercih edilen kadın ve erkek kombin renkleri arasında bej ve kahverengi uyumu nasıl sıklıkla rastlamaktayız.

bej rengine uyan renkler

Bej gri Uyumu

Bej gri uyumu hemen hemen herkesin kombini diyebiliriz. Öyle ki büyükten küçüğe, yaşlıdan gence, kadından erkeğe kadar herkes gri bej uyumuyla şık ve konforlu kombinler yapabilir. Sizde bej rengi ile akılda kalıcı kombinler yapmak istiyorsanız beje yakışan renkleri tercih etmelisiniz.

Bej ve gri uyumu ile yapılan kombinler de tıpkı kahverengi ve bej uyumu ile yapılan kombinler gibi gerek erkek gerek kadın kombinlerinde birlikte kullanılmaktadır.

Ofis kombinlerinden günlük kombinlere kadar her alanda ve her tarzda bej gri uyumuna yer verebilirsiniz. Birçok ten rengi ile sorunsuz bir şekilde uyum sağlayarak dört mevsim kullanılabilen renkler arasında yer alan bej ve gri uyumundan mutlaka yararlanmalısınız.

Foto Galeri: Bej İle Uygun Renkler

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Gratis