Kadın Blogu

Abiye Üzerine Saç Modelleri

20.03.2023
1.079
Abiye Üzerine Saç Modelleri

Straplez elbise ile saç modelleri

Bir doğum günü partisi, şirketin yaza merhaba partisi, en yakın arkadaşınızın düğünü ve daha pek çok organizasyon için tercih edebileceğiniz sayısız abiye elbise seçeneği vardır.

Elbise seçimi zaten başlı başına zor bir kararken, bir de onu tamamlayacak detaylar hakkında karar vermeniz gerekir. Bu tamamlayıcıların başında da saç modelleri gelir.

Abiye üzerine saç modelleri hakkında konuşacağımız bu yazımızda; straplez elbiseler, sırtı açık elbiseler, gösterişli ve sade abiyeler ile birlikte kullanabileceğiniz saç modellerinden bahsedeceğiz.

En eğlenceli parti ve davetlerde kullanabileceğiniz saç modelleri için galerimizde yer alan modellerden de ilham alabilirsiniz!

Mini Abiyeler İle Kullanılacak Saç Modelleri

Abiye üzerine saç modelleri

Mini abiye üstüne saç modeli konusunda kararsız kaldığınızda; tarzınızı ve elbisenizin modelini göz önünde bulundurmanızı öneririz. Saç modeli seçiminde, elbisenin tarzı çok önemlidir.

Örneğin, mini ve payetli bir abiye giyecekseniz; saç modeli gibi diğer tamamlayıcıların geri planda kalması ve daha sade olması gerekir. Sade bir mini abiye giyecekseniz de saç modeli seçiminde biraz daha cesur davranarak daha dikkat çekici ve havalı görünebilirsiniz.

Mini abiye üzerine saç modelleri

Bir arkadaşınız evleniyor ve bir kır düğünü mü planlanıyor? Ya da eğlenceli bir doğum günü  partisine mi katılacaksınız? Tercihinizi yukarıdaki gibi sade bir mini elbiseden yana kullanacaksanız, siz de saçlarınıza maşa yapabilir ve bir saç aksesuarı ile görünümünüzü destekleyebilirsiniz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Omuzda Saç Modelleri: Günlük Hayatta Kullanabileceğiniz En Şık Saç Modelleri

Sırt Dekolteli Abiye Üzerine Saç Modelleri

Sırt dekolteli elbiseler, sırt detayını ön plana çıkaran parçalar olduğundan, saç modeli seçiminde topuz, örgü topuz ve havalı at kuyruğu modellerine yönelebilirsiniz. Saçlarınızı açık bırakan modeller, sırt dekoltesine gölge düşürerek elbisenizi kapatabilir.

Sırt dekolteli abiye saç modelleri

Yukarıdaki gibi sırt detayını vurgulayan bir abiye tercih edecekseniz, siz de balık sırtı ya da klasik bir örgüden yardım alabilirsiniz. Toka seçiminde de elbisenizle aynı renk bir fiyonk iyi bir seçim olacaktır.

Sırt dekolteli elbise için saç modelleri

Sırtta gösterişli bir detayı bulunan bir abiye elbise tercih edecekseniz, o halde mutlaka sırtınızı kapatmayacak bir saç modeli tercih etmelisiniz. Sıkı ya da dağınık bir topuz, tepeden yapılmış bir at kuyruğu gibi saç modelleri, sırt dekolteli abiye üzerine saç modelleri için en iyi seçeneklerden biridir.

Straplez Abiye Üzerine Saç Modelleri

Bir düğün ya da parti için kadınların en çok tercih ettiği modellerden biri de straplez abiyelerdir. Omuzları daha geniş gösteren straplez abiyeler, hem açık hem de toplu saçlar ile birlikte kullanılabilir. Mini ya da uzun bir straplez elbise tercih edecekseniz; saçlarınızı maşa yaparak açık bırakabilir, hareketli bir topuz yapabilir, örgüler ile renkli ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Straplez elbise için saç modelleri

Straplez elbiseler, zaten boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakacağından, saçlarınızı açık bırakmak akıllıca bir seçim olacaktır. Maşa, bu tarz elbiseler için çoğu zaman hayat kurtarıcı olabiliyor.

Straplez elbise için saç modelleri

Saçları ön plana çıkaran dağınık topuzlar ve havalı at kuyruğu saç modelleri de straplez abiye elbiseler ile kullanabileceğiniz saç modelleri arasında yer almaktadır.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Küçük Yüzler İçin Saç Modelleri

İdeal Abiye Saç Modelleri Nasıl Seçilir?

Abiye saç modellerini seçerken, saç tipi, yüz şekli, giyilecek kıyafet ve geceye göre birçok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca, saç rengi de seçim yaparken önemlidir. İşte, ideal abiye saç modelleri seçimi için bazı öneriler:

Saç Tipine Göre Seçim Yapmak

Abiye saç modelleri seçerken, saç tipinize uygun bir model tercih etmelisiniz. Kıvırcık saçlar için dalgalı saç modelleri, düz saçlar içinse topuz veya örgü gibi modeller idealdir.

Yüz Şekline Göre Seçim Yapmak

Yüz şeklinize uygun bir saç modeli seçmek, yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirebilir. Yüz şekline göre saç modelleri şu şekildedir:

  • Yuvarlak yüzler için yüksek topuz, dalgalı saçlar, uzun katlı saçlar
  • Uzun yüzler için yanlardan ayrılan saçlar, kısa saçlar, dalgalı saçlar
  • Kare yüzler için yumuşak dalgalı saçlar, örgülü modeller, uzun saçlar
  • Kalp şeklinde yüzler için dağınık topuz, uzun saçlar

Kıyafete Göre Seçim Yapmak

Giyeceğiniz kıyafete uygun bir saç modeli seçmek, kusursuz bir uyum sağlayabilir. Örneğin, sırt dekolteli bir elbise giyiyorsanız, saçınızı yüksek topuz yapabilirsiniz. Omuzlarınızın açıkta olduğu bir elbise giyiyorsanız, saçınızı örgü modelleriyle süsleyebilirsiniz.

Geceye Göre Seçim Yapmak

Geceye göre bir saç modeli seçmek, tarzınıza uygun bir görünüm sağlayabilir. Örneğin, vintage bir gece için saçınıza retro dalgalar verebilirsiniz. Şık bir davet içinse yüksek topuzlar tercih edebilirsiniz.

Baharın gelişi ile birlikte açılan düğün sezonu gelmişken, gardırobunuzda giymeyi düşündüğünüz bir elbise ya da bir mağaza vitrininde görüp bayıldığınız o havalı abiyeye uygun bir saç modeli arayışı içindeyseniz; farklı abiye modelleri üzerine saç modelleri için aşağıda yer alan galerimize de göz atmanızı öneririz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu Kombinler