Kadın Blogu

2019 Kışında Bilmeniz Gereken Moda Trendleri

11.10.2018
3
2019 Kışında Bilmeniz Gereken Moda Trendleri

 

2019 kışı gelip çattı. İşte 2019 kış modası ve bu soğuk günlerde bilinmesi gereken moda trendleri.

Biliyoruz, moda trendleri sürekli değişiyor ve buna ayak uydurmak her zaman kolay olmayabilir!

2019 Kış Modası

Modayı takip edenler bilir, yeni bir sezon; zaten dopdolu olan gardırobunuza ekleyecek yeni parçalar ve biraz da eğlenmek için yepyeni moda trendleri anlamına geliyor. Peki, 2019 kışında hangi görünümler, hangi kumaşlar, hangi renkler ve hangi kavramlar moda olacak? Önümüzdeki 12 ay boyunca; 60’lar, 70’ler, 80’ler ya da 90’lar, hangisi yükselişe geçiyor? Kombinlerinizi hareketlendirmek için hangi ayakkabıları düşünmelisiniz? Ne tür aksesuar güncellemeleri yapmanız gerekiyor? Kafanızda çok fazla soru olduğunu biliyoruz. Ancak stres yapmayın ve yazıyı okumaya devam edin. Bu yazıda, 2019 kışında bilmeniz gereken tüm büyük moda trendlerini sizler için derledik!

Gardırobunuzda Takım Elbiselere Yer Açın 

2019 kış modası

Toplumsal cinsiyet rolleri değişim geçirdikçe ve kadınlar giderek daha fazla güçlendikçe, moda dünyası da bundan nasibini alıyor! Evet, 2019 yılında, takım elbiseleri kadınların üzerinde daha fazla görmeye başlayacağız. Kadınlar, artık güvenlerini gösteren giysilere yöneliyor.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Antrasit İle Uyumlu Renkler

Takım elbiseler, daha çok maskülen parçalar olsa da, artık “erkek kıyafeti” olarak anılmayacaklar. Onlar da artık birer “kadın kıyafeti” olacak. Önümüzdeki sezon, sokaklarda takım elbise giyen kadınları ve kırmızı halıda takım elbise ile boy gösteren ünlü güzelleri görmeye hazır olun.

70’lerden İlham Alan Moda

70’ler geri dönüyor

Geçmişten gelen moda trendleri ve detaylar, her zaman döngüseldir. Geçtiğimiz yıllarda, pop kültürüne egemen olan 90’lar modası, önümüzdeki sezon yerini 70’lere bırakıyor. 2019 kışında, 70’ler rüzgarı görmeye hazır olun.

70’ler moda trendleri

Moda devlerinin podyumda boy gösteren yeni koleksiyonlarına baktığımızda da, 70’ler etkisinin derinden ve etkili bir şekilde yaklaştığını görebiliyoruz. Uzun boyunlu yakalar, kot ceketler, retro renk paletleri bir araya gelerek; maskulen ve minimal tarzı modernleştiriyor. Özellikle batı dünyasından etkilenen moda trendlerini sıkça görmeye hazır olun.

Geometrik Minimalizm Etkisi 

2019 Kış Modası

2019 yılında; özellikle de aksesuarlar söz konusu olduğunda, modaya güçlü ve sert şekiller etki edecek. Geometrik minimalizm, yeni sezonda bir deneme sürüşü gibi olacak. Özellikle altıgen ve uçurtma şekillerinin öne çıktığını göreceğiz.

Bu yazımızı da okuyabilirsiniz:  Mavi Elbise Altına Ayakkabı

Bu detayları, hem aksesuarlarda hem de ev dekorasyonunda kullanmaktan çekinmeyeceğimiz bir yıl olacak. Önümüzdeki sezon; geometrik ve altın rengi takılar, güneş gözlükleri ve çantalar için gardırobunuzda şimdiden yer açın.

Kot Üstüne Kot 

2019 Kış Modası

 

Kot pantolonlar, her gardırobun olmazsa olmazıdır. Ancak, kot-kot kombinini uygulamak zor olabilir. Önümüzdeki sezon, kot kumaş, yeniden yükselişe geçiyor. Kot, sahip olduğumuz en büyük Amerikan mirası modalarından biri.

Kot Kombinler

Farklı renk ve dokuların birlikte kullanılması moda olacak. Ayrıca, patchwork stillerini ve denimin daha koyu tonlarını görmeyi de bekleyebilirsiniz. 2019, kot parçalar ile yaratıcı davranma yılı olacak gibi görünüyor.

Kadife Etkisi 

Kadife modası

Kadife, son birkaç yıldır yeniden yükselişte. Bu yıl da o eski Elvis Presley resimlerinden daha fazlası oluyor. Bu süper yumuşak kumaş, önümüzdeki yıl yalnızca soğuk havalarda tercih edilmeyecek.

2019 Kadife Modası

Gece elbiselerinin dışında, gündüzleri de kadife giyme şansınız olacak. 2019 ilkbaharı için, daha yumuşak, nötr kadife blazer ceketleri görebilirsiniz. Ayrıca, kadife astarlı elbiseler de moda olacak. Açık renkli bir kadife elbisenin dışında, saks mavisi gibi bir seçimi, altında diz üstü siyah çizmeler ile kombinleyerek iş yerinde kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.
2018-2019 Sonbahar ve Kış Modası
İçinizi Isıtacak Şal Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Tüm Hakları Saklıdır. Kadın Blogu